Workshop - Geodinamika
2013.12.09.
Ezen workshopunkat a geodinamikának szenteltük: hogyan és milyen mechanizmusok modellezhetők a laboratóriumban és mik a főbb geodinamikai folyamatok a Pannon-medencében.
A workshop koncepciója alapján a témát Király Ágnes - közelmúltban végzett MSc-s hallgató, most a római Tre Egyetem PhD hallgatója -, valamint Horváth Ferenc, tanszékünk professzor emeritusa, a téma elismert kutatója járta körbe. Az analóg és kísérleti modellezés rövid bemutatása után, Király Ágnes bemutatta egy szubdukciós zóna modellezésének eredményeit, kiemelve a skála-problémát és az alkalmazott anyagok típusának fontosságát. Valamint a feltételezett köpenyfeláramlás fölötti dinamikus topográfiai folyamatok körül lettek határolva. Horváth professzor a régiónk - az Alpok-Kárpátok-Dinaridák - geodinamikai modelljét ismertette szeizmikus tomográfiai, paleomágneses és geodéziai adatok által, valamint a rekonstruálta a Pannon-medence evolúcióját.
A workshopot a geológusok, geofizikusok és geokémikusok között meglehetősen nagy érdeklődés övezte, még Harangi Szabolcs professzor, az ELTE geokémikusa is tiszteletét tette.
_
_
0
/
0
0
/
0